- Student
- Mailegmöss
- Påsk
- Alla festartiklar
- Alla högtider
- Asobu Bestie
- Baby Shower
- Bakning
- Ballonger
- Barnkalas
- Barnrum
- Bröllop
- Festteman
- Fyndhörnan
- Lek
- Maileg
- Färgteman
- Printables
- Kampanjprodukter
- Nyheter
- Alla produkter
- Varumärken
-
Bakning
- Bakformar
- Bakmixar
- Cake Drip
- Cake Picks
- Cake Pops & Klubbor
- Cake Toppers
- Candy Melts
- Choklad
- Cupcakes & Muffins
- Godis
- Köksutrustning
- Marsipan
- Mousse
- Popcorn & popcorntillbehör
- Servering
- Silikonformar
- Smaksättare
- Sockerdekorationer
- Sockerpasta
- Strössel & bakningsdekor
- Underlägg & Askar
- Utstickare
- Verktyg & Tyllar
- Ätbara färger
- Övriga ingredienser
Bagerismak Rom - LorAnn
Ge bakverk och krämer en god romsmak med bageriemulsion från LorAnn. Använd den i sockerkakor, chokladbakverk och tårtfyllningar eller tillsätt den i smörkräm och frosting. Romsmaken passar fint tillsammans med choklad, vanilj och kokos.
Denna bakery emulsion är vattenbaserad och framtagen för bakning. Smaken håller sig väl under gräddningen, vilket gör emulsionen användbar både i smet och i krämer som inte ska värmas.
Dosering: 1 tesked emulsion motsvarar 1 tesked bakextrakt vid bakning. Till frosting och kalla fyllningar börjar du med lite mindre och smakar av.
Smak: Rom
Innehåll: 118 ml
Egenskap: Vattenbaserad bageriemulsion som behåller smaken vid gräddning.
Ingredienser: Vatten, propylenglykol, naturliga och artificiella aromer, xantangummi, alkohol. Kan innehålla ÄGG, JORDNÖTTER, SOJA, MJÖLK och SULFIT.
- Låga priser & stort utbud
- Fri frakt över 599 kr
- Ingen fakturaavgift
- 14 dagars öppet köp
- Trevlig kundservice
- Vår kunniga och tillmötesgående kundservice finns här för att hjälpa dig och svara på alla frågor som rör ditt köp!
Genom att bli medlem godkänner du MyPerfectDay.se Integritetspolicy.

